Není těžké naučit se na zkoušku, ale pracovat se stresem, říká student práv

4. duben 2024

„Rozhodující bylo, jestli budu dojíždět do školy hodinu, nebo jestli chci rovnou vyjet do velkého města do Prahy, kam cesta trvá dvě a půl hodiny a odkud bych se vracel domů méně často,“ říká o rozhodování mezi studiem v Brně, nebo Praze Ondřej Kaška, který nakonec zažil obojí. Jak vypadá jeho současné studium pražských práv?

„Vnímal jsem výhodu v tom, že jsem na školu nastoupil s jednou vysokoškolskou mezizastávkou,“ říká o rozhodnutí nastoupit do prváku na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy až po úspěšně dokončeném bakalářském studiu politologie na MUNI. „Poměrně náročná je ta škola psychicky,“ popisuje studium práv s tím, že podle něj není těžké naučit se na zkoušku, ale pracovat se stresem.

Čtěte také

„První dva semestry se člověk věnuje více kontextu, historii a k právu, které platí dnes a tady v České republice, k právu v Evropské unii nebo ve světě, se dostává postupně,“ říká Ondřej o pětiletém magisterském oboru právo a právní věda, během kterého si může vybrat navíc i specializaci v nějaké konkrétní právní oblasti.

Jaké to je nastoupit po bakaláři znovu do prváku? Pusťte si Studovnu.

Spustit audio

Související