Parabible #17: Datum apokalypsy

17. prosinec 2019

V 21. kapitole Lukáše můžeme číst jednu z Ježíšových promluv na téma konce časů. Raná církev se podobnými texty povzbuzovala v dobách pronásledování, proto je i zde celá řada apelů na výdrž a jistou imunitu vůči manipulaci. I tehdy byly aktuální hrozby, kterým čelíme dnes – populističtí vůdcové a uměle budovaný strach z budoucnosti.

V parafrázi biblického textu je zdůrazněno to, co v původním znění fungovalo na starověkého čtenáře – varování před příliš velkým zahleděním do sloupků černé kroniky, střízlivý nadhled při konfrontaci s fake news a výzvy k uspořádání svého osobního žebříčku hodnot. Jako bonus zde máme podobenství o fanynkách Justina Biebera.

Poslechněte si sedmnáctý díl Parabible v podání Alexandra Fleka s úvodem Petra Wagnera.

Podcastová série Radia Wave Parabible vzniká ve spolupráci s novým audioportálem Českého rozhlasu mujRozhlas.cz. Jednotlivé díly Parabible najdete postupně od 1. prosince každý den na stránce wave.cz/parabible a na mujRozhlas.cz. K odběru podcastu se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty. Více informací o knize Parabible najdete na www.parabible.cz.

autoři: Alexandr Flek , Petr Wagner
Spustit audio

Související